ANASAYFA

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

Loading...

Pazar

açık

35℃

Pazartesi

açık

25℃

Salı

açık

26℃

Çarşamba

açık

26℃

Perşembe

açık

25℃

HAVA DURUMU

35℃

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜK HAKKINDA

A-TEŞKİLAT YAPISI

Belediye Başkan Yardımcısına bağlı olarak görev yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü 3 Eylül 2009 tarih ve 138 sayılı Belediye Meclisi Kararıyla faaliyetlerine başlamış olup bünyesinde;

    1 Müdür  1 Peyzaj Mimarı  1 Büro Personeli  5 Kadrolu İşçi 40 Şirket İşçisi görev yapmaktadır.

B- ÇALIŞMA ALANLARI

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kentsel yeşil alanların kurulması, geliştirilmesi ve işletilmesi işlevlerini yürütmektedir. Bandırma Belediyesi sınırları içinde açık yeşil alanlar başta olmak üzere sağlıklı bir çevrede yaşamak, bölgemiz içinde yaşayan çocuk, genç, yetişkin tüm bireylerin en doğal hakkıdır. Çocuklarımız sağlıklı bir biçimde kaza ve tehlikelerden uzak, çağdaş ve modern çocuk parklarına; genç, yetişkin ve yaşlılarımız da gezip dolaşabilecekleri, temiz hava alıp ruhsal ve bedensel olarak dinlenip, aynı zamanda da sosyal etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri parklara, açık alanlara ihtiyaç duyarlar. Bu alanlar, her yaş grubundan birey için eğlenme, dinlenme ve spor yapma alanları olmakla beraber, sosyal etkinliklerin de gerçekleştirilebileceği alanlardır. Bu tür alanlarda gerçekleştirilen sosyal etkinlikler toplumun birlikteliği ve kaynaşmasını sağlayan, insanın bireysellikten çıkarak bütünselliğe geçtiği, sosyalleştiği alanlardır. Tüm bunlar, çağdaş bir kentte yaşamanın gerekleridir.

 Çağdaş bir kent yaratmanın amacı, oluşturulan park, oyun alanları ve kent mobilyaları ile çevrenin daha iyi bir görünüm almasını sağlamakla birlikte, bölgede yaşayan halkın fiziksel gereksinimlerine karşılık verilmesine dayanmaktadır. Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekiplerince kentimizin birçok noktasındaki Çocuk Parkları yenilenmiştir. Merkez ve Kırsal Mahallelerimizde fitness ve spor alanlarınında yer aldığı 32 adet Çocuk Parkı için 2015 yılında ihale yapılmış, Parkların yapım ve montajı tamamlanarak Parklar çocuklarımızın ve ailelerimizin hizmetine sunulmuştur.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak amacımız, gün geçtikçe değişen yasam koşullarına uygun, kentin gereksinimlerini karşılayabilecek şekilde projeler geliştirerek Şehrin yaşanabilirliğini sürdürebilmektir. 

Belediyemize ait 519.583,84 m2 yeşil alan bakımı 2016 yılı içinde yapılmıştır.

    Sulama Çim biçimi Yabancı otların mücadelesi Budama İlaçlama  Gübreleme Çiçek dikimi Kuruyan veya vatandaş tarafından ezilen bitkilerin yerine yenilerinin dikilmesi Yaprak temizliği yapılmaktadır.