ANASAYFA

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Loading...

Perşembe

açık

16℃

Cuma

kapalı

16℃

Cumartesi

açık

16℃

Pazar

açık

15℃

HAVA DURUMU

16℃

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜK HAKKINDA

A-)TEŞKİLAT YAPISI:

Belediye Başkanına bağlı olarak çalışan Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde,

    Kontrol Mühendisliği ve İdari Personel Yol Yapım ve Onarım Birimi Taş kırma tesisleri Parke tamir ekibi

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREVLERİ :

    Bandırma İlçesi sınırları dahilinde Stratejik Plan'da yer alan hedeflerimizin gerçekleştirilmesi için ve projelerimizin etkin ve verimli bir şekilde hayata geçirilmesi için inşaat faaliyetlerini yürütmek; yapılan tesislerin maksimum verim alınacak şekilde planlanmasını, mevcut yapı ve tesislerimizin bakım ve onarım faaliyetlerini yürütmek, eski eser niteliğindeki yapıların restorasyon uygulamalarını yapmak, bu faaliyetlerin kanun ve yönetmeliklere uygun yürütülmesini sağlamak ve yasalarla belirli diğer görevleri de yerine getirmekle yükümlüdür. Fen işleri Müdürlüğüne gelen bina, tesis, restorasyon vb yapım ve onarım işlerine ait her türlü taleplerin değerlendirmesini yaparak stratejik plana esas teşkil edecek yapı işlerinin koordinasyonunu sağlamak, Yapım ve hizmet işlerinin gerçekleştirilmesi için gerekli ihale hazırlık, kontrollük ve kesin hesap işlemlerinin yürütülmesini sağlamak ve koordine etmek,

2014 yerel seçimlerden sonra Büyükşehir Yasası ile köyler tüzel kişiliğini kaybederek bağlı bulunduğu ilçelerin mahallesi oldular. Bu yasa kapsamında iki belde, Edincik ve Aksakal ile birlikte 32 köy, toplam 34 yerleşim yeri Bandırmamıza bağlanmıştır.

Yerel seçimlerden hemen sonra köy statüsünü yitiren 32 kırsal mahallemiz için çalışmalara başlanmış olup mahalle içi yol yapımı, meydan düzenlemesi, mezarlık yollarının yapılması ile ilgili olarak çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Camilerimizin bahçe düzenlemesinde de çalışmalar yaparak halkımıza hizmet götürmekteyiz.