ANASAYFA

Bandırmaya Ulaşım

Loading...

Cuma

açık

34℃

Cumartesi

açık

25℃

Pazar

açık

25℃

Pazartesi

açık

25℃

Salı

açık

26℃

HAVA DURUMU

34℃

Bandırma konumu ve yakaladığı gelişmişlik çizgisi ile bulunduğu bölgede bir çekim merkezi haline gelmiştir. Bu özelliği ile tüm bölge için önem taşımaktadır. İlçe merkezi olarak geniş bir bölgeye hitap etmekte, doğal bir il merkezi işlevi görmektedir.

Bandırma'da sanayi ve ticari yatırımlar için her türlü alt yapı bulunmaktadır.

Son yıllarda yaşanan gelişmeler, ülkemizin en kalabalık kenti olan İstanbul için artık yeni açılımlar geliştirilmesini gerekli kılmıştır. Bu bağlamda, İstanbul'a yapılması düşünülen bazı yatırımların, özellikleri elverişli farklı bölgelere kaydırılması düşüncesi ciddi olarak tartışılmaya başlanmıştır. İstanbul ile olan yakınlığı, ulaşım olanakları ve barındırdığı potansiyel ile Bandırma bu konuda önemli bir güce sahiptir.

İstanbul'un yanı sıra; ülkemizin en önemli sanayi kentleri olan İzmit ve Bursa'da artık doyum noktasına ulaşan sanayi yatırımları için, bu bölgelere yakınlığı ve ulaşım kolaylıkları nedeniyle Bandırma çok dikkate alınması gereken bir alternatiftir. Gelişmeye açık vizyonu, ulaşım konusunda her türlü alternatife sahip olması, özelleştirilen donanımlı limanı, düzenli roro seferleri ve yatırımcılara büyük kolaylıklar sunan Organize Sanayi Bölgesi, bu konuda Bandırma için büyük bir güç oluşturmaktadır.

Bandırma-Biga hattında planlanan sanayi yatırımları ile Bandırma gelecekte bölgede çok önemli bir merkez haline gelecektir.

Bandırma askeri açıdan da son derece önemli bir konumdadır. Türk Hava Kuvvetleri açısından büyük önem taşıyan 6. Ana Jet Hava Üssü, ülkemiz için hassas dengelere sahip olan Trakya ve Ege Bölgelerine en yakın üs olma özelliği ile çok hassas bir görevi yerine getirmektedir.