ANASAYFA

MAHALLE LİGİ FUTBOL TURNUVASI TAMAMLANDI

Loading...

Çarşamba

kapalı

23℃

Perşembe

kapalı

21℃

Cuma

hafif yağmur

21℃

Cumartesi

parçalı az bulutlu

20℃

HAVA DURUMU

23℃

DİĞER HABERLER
Duyurular
TARLA KİRALAMA İHALESİ
25 Eylül 2023 Pazartesi
Duyurular
Festival Programı
18 Eylül 2023 Pazartesi
Ada içi düzenlemesi
Edincik Mahallesi 185 Ada İçi Düzenlemesi
15 Eylül 2023 Cuma
Ada içi düzenlemesi
Ömerli Mahallesi 144 Ada İçi Düzenlemesi
15 Eylül 2023 Cuma
Ada içi düzenlemesi
Ayyıldız Mahallesi 1655 Ada İçi Düzenlemesi
15 Eylül 2023 Cuma
Ada içi düzenlemesi
Ayyıldız Mahallesi 878 Ada İçi Düzenlemesi
14 Eylül 2023 Perşembe
MAHALLE LİGİ FUTBOL TURNUVASI TAMAMLANDI
17 Ocak 2023 Salı

Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nın Bandırma ayağı final maçlarıyla tamamlandı. Düzenlenen törende şampiyon takımlara kupaları verildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma Belediyesi, Bandırma Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesiyle, bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nın Bandırma ayağı nefes kesen final maçlarıyla tamamlandı. Balıkesir genelinde turnuvaya en büyük katılım Bandırma’dan olurken, ilçede 5 farklı yaş grubundan toplam 160 takım ve 1600 sporcu şampiyonluk için yarıştı.

Bandırma Belediyesi ve Real 10.5 takımları arasında oynanan “Büyükler Final Müsabakası” ile birlikte Bandırma’daki karşılaşmalar tamamlanmış oldu. Real 10.5 takımının 5-4’lük galibiyetiyle sona eren karşılaşmanın ardından, 5 farklı yaş grubundan birincilik ve ikincilik sahibi toplam 10 takım için kupa töreni gerçekleştirildi. Kupa törenine Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Başkan Yardımcıları Aydın Yağar ve İsmail Ay, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Koray Başa, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Bandırma İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Karatepe, Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cüneyt Taşkın ve vatandaşlar katıldı.

Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde birinci ve ikinci olan takımlara madalya ve kupaları protokol tarafından verildi. Minikler kategorisinde; 1. Yaman Egeli Ortaokulu, 2. Şehit Pilot Üsteğmen Cemil Kaya Ortaokulu, Küçükler Kategorisinde; 1. Bandırma Ortaokulu, 2. Fatih Ortaokulu, Yıldızlar kategorisinde; 1. Haydar Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesi, Gençler kategorisinde; 1. Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesi, 2. Bandırma Anadolu Lisesi, Büyükler kategorisinde; 1. Real 10.5, 2. Bandırma Belediyesi oldu.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, kupa töreninde konuşma gerçekleştirdi. Bandırma’nın spora değer veren ve sporu çok seven bir kent olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Turnuvaya sağladığımız büyük katılım ile bunu bir kez daha göstermiş olduk. Öncelikle bu güzel turnuvada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Balıkesir genelinde yapılan bu organizasyon şehirlerin bütünleşmesini ve insanların birbirine bağlanmasına katkı sağlıyor. Futbol gerçekten şehirleri, hatta ülkeleri birleştiriyor. Bugün bunun güzel bir örneğini yaşadık. Turnuvaya katılan tüm takımlarımızla gurur duyuyorum. Biz her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Bunun için kamu kurum ve kuruluşlarımızla da birlik içinde hareket ediyoruz,” dedi.

“Turnuvaya katılıp centilmence mücadele eden tüm takım ve sporcularımızı bir kez daha kutluyorum,” sözleriyle konuşmasını sürdüren Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Kategorilerinde 1. olan takımlarımız il birinciliği için Bandırmamızı temsil edecekler. İl Finallerinde Bandırmamızı temsil edecek tüm takımlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyor, şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum,” ifadesinde bulundu.