ANASAYFA

BANDIRMA BELEDİYESİ’NDEN ÜLKE ÇAPINDA ÖRNEK GÖSTERİLEN PROJE

Loading...

Pazar

açık

35℃

Pazartesi

açık

25℃

Salı

açık

26℃

Çarşamba

açık

26℃

Perşembe

açık

25℃

HAVA DURUMU

35℃

DİĞER HABERLER
Ada içi düzenlemesi
Hacıyusuf Mahallesi 1459 Ada İçi Düzenlemesi
19 Temmuz 2024 Cuma
Ada içi düzenlemesi
İhsaniye Mahallesi 577 Ada İçi Düzenlemesi
27 Haziran 2024 Perşembe
Ada içi düzenlemesi
100.Yıl Mahallesi 2399 Ada İçi Düzenlemesi
27 Haziran 2024 Perşembe
Duyurular
SATIŞ İLANI
24 Haziran 2024 Pazartesi
BANDIRMA BELEDİYESİ’NDEN ÜLKE ÇAPINDA ÖRNEK GÖSTERİLEN PROJE
24 Haziran 2023 Cumartesi

Bandırma Belediyesi’nin örnek teşkil eden insan odaklı projelerinden biri olan Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampı’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un adaylığı sürecinde sözünü verdiği vaatleri arasında bulunan ve doğrudan dezavantajlı bireylere yönelik tasarlanan, “Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampı” kısa sürede tamamlanmış ve hizmete açılmıştı. Özel bireylerin uygun şatlarda tatillerini yapabilmeleri için en ince ayrıntısına kadar düşünülen, denize sıfır bir yaşam alanı konumundaki “Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampı” hizmete girdikten bir yıl sonra açılış töreniyle taçlandırıldı.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine; Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun yaptı. Engelsiz Yaşam Kampı’nın örnek gösterilen bir proje olduğunun altını çizen Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Engelsiz bir yaşam alanı yaratmak için meclis üyelerimiz ile 2019’da buranın imarı için çalışmalar gerçekleştirdik. Özel bireylerimizin rahat şekilde konaklayabilecekleri alanları inşa ettik. Hemen akabinde Bandırma’da faaliyet gösteren özel bireylerimizin dernekleri ile görüşerek üye listelerini istedik. Derneklere üye ne kadar özel bireyimiz varsa hepsine, 2 refakatçi eşliğinde 3’er gün olmak üzere, bungalov evlerde konaklama imkânı sunduk. Denize rahat girebilmeleri için kıyıda bir platform oluşturduk. Platform üzerinden rahatça denize girebilmelerini sağladık. Restoranımızdan, rekreasyon alanlarımıza kadar özel bireylerimiz için her ayrıntıyı düşündük. Yaz boyunca konaklamaya dair bütün ihtiyaçlar Bandırma Belediyesi tarafından karşılandı.

Malta Parkı ve Yaşam Alanı Projesi’ni hatırlatarak sözlerine devam eden Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, projenin bölgenin en büyük projelerinden biri olduğunu ve önümüzdeki Ocak Ayı’na kadar yetiştirilmeyi planladıklarını dile getirdi. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Önümüzdeki 8 aylık süreçte söz verdiğimiz bütün projelerimizin açılışları gerçekleştireceğiz. 2019’da seçim beyannamemizde vadettiğimiz projelerin yüzde 80’ini gerçekleştirmiş bulunuyoruz,” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Daha sonra, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin konuşmasını gerçekleştirdi. Milletvekili Ensar Aytekin, “Yapılan bir hizmeti, bir yatırımı, ortaya çıkartılan bir eseri önemli kılan şey onun maliyeti değil yapılan projenin kime ve neye hizmet ettiğidir. Bu güzel tesisin bölgemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum,” ifadesinde bulundu.

CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı ise konuşmasında, “Engelsiz bir kent için engelsiz bir yaşam alanı oluşturan Başkan Tolga Tosun’u ve ekip arkadaşlarını yürekten kutluyorum. Bütün projelerinde başarılı olmasını temenni ediyorum. Bu projenin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.

Konuşmalar ardından alkışlar eşliğinde kurdele kesimi gerçekleştirildi ve akabinde Engelsiz Yaşam Kampı’nda kalacak özel bireyler için protokol üyeleri tarafından temsili kura çekimi yapıldı. Tören, Bandırma Belediyesi işaret dili kursu öğrencilerinin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini işaret dili ile sunmaları ile devam etti, ardından öğrencilere sertifikaları takdim edildi. Özel bireylerin çeşitli gösterileriyle göz dolduran açılış töreni, Engelsiz Yaşam Kampı’nın gezilmesi ile noktalandı.

Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampı, 10 adet bungalov ve kullanım alanları, restoran ve kafe alanı, plaj ve sahil donatılarıyla geçen sene olduğu gibi bu sene de misafirlerini ağırlayacak. Geçtiğimiz yıl 203 özel birey iki refakatçisi eşliğinde tamamen ücretsiz olarak misafir edilmişti.