ANASAYFA

BAŞKAN YENİ BALIK AV SEZONU AÇILIŞINDA BALIKÇILARLA BİRARAYA GELDİ

Loading...

Salı

açık

29℃

Çarşamba

açık

22℃

Perşembe

açık

23℃

Cuma

açık

23℃

Cumartesi

parçalı az bulutlu

23℃

HAVA DURUMU

29℃

BAŞKAN YENİ BALIK AV SEZONU AÇILIŞINDA BALIKÇILARLA BİRARAYA GELDİ
04 Eylül 2022 Pazar

BAŞKAN YENİ BALIK AV SEZONU AÇILIŞINDA BALIKÇILARLA BİRARAYA GELDİ

Yasağın sona ermesiyle birlikte bugün yeni balık av sezonu başladı. Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun, sezon açılışı nedeniyle sabah 06:00’da Bandırma Balıkhanesinde düzenlenen törene; CHP İlçe Örgütü Başkanı Selim Panç, AKP İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Belediye Meclisi Üyesi Mesut Özdemir, önceki dönem Belediye Başkanı Sedat Pekel ile birlikte katıldı.

Törende konuşan Başkan Tolga Tosun: “Bugün 1 Eylül. Vira Bismillah diyerek yeni sezonumuzu açıyoruz. Biliyorsunuz önce pandemi ardından müsilaj sebebiyle balıkçılıkta da son iki yıl oldukça sorunlu geçti. Marmara Denizimizin de maalesef durumu ortada. Hepimiz bu konuda sorumluluklarımızın bilinciyle daha hassas ve dikkatli olmalıyız. Ama onca sıkıntılı zamanın ardından, bugünden itibaren başlayacak yeni sezonun oldukça bereketli olacağına inanıyorum.

Ülkemizde ve dünyada söz sahibi olan, balıkçılık sektöründeki birçok firma Bandırma’da bulunuyor. Yine bu sektörde Bandırma’da çalışan ciddi sayıda emekçi arkadaşlarımız var. Balıkçılık her anlamda ilçemiz ve bölgemiz açısından oldukça önemli. Ekonominin hali malum. Mazot çok pahalı. Ama inşallah balığın çok bol olduğu bir sezon olur. Denizden bereketle geldiğinizde hem siz kazanmış olacaksınız hem de sizin sayenizde vatandaşımız ucuz ve proteini bol olan balığa ulaşmış olacaklar. Böylece anne babalar da sağlıklı gelişim için sevgili çocuklarımıza bol bol balık yedirebilirler. 

İnşallah sezonumuz kazasız, belasız, bol ve bereketli olsun. Kolaylıklar diliyorum. Haydi rastgele” dedi. Başkan Tolga Tosun’un konuşmasının ardından okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualardan sonra, Bandırmalı balıkçılar tekneleriyle mavi sulara açıldılar. Yeni balık sezonu hayırlı ve bereketli olsun.