Türkiye Halkoyunları Federasyonu İl Ve İlçe Temsilcilerinden Başkan Mirza’Yı Ziyaret

Türkiye Halkoyunları Federasyonu İl Ve İlçe Temsilcilerinden Başkan Mirza’Yı Ziyaret

TÜRKİYE HALKOYUNLARI FEDERASYONU İL VE İLÇE TEMSİLCİLERİNDEN BAŞKAN MİRZA’YI ZİYARET

Türkiye Halkoyunları Federasyonu İl Temsilcisi Rafet Topalak, Türkiye Halkoyunları Federasyonu Derleme Kurulu Üyesi Oğuz Kaplan,  Federasyonun Bandırma Temsilciliğine yeni seçilen Enes Levent Kurt, Bandırma Belediyesi Halkoyunları Eğitmenleri Buğrat Fırat ve İrem Aydemir Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı makamında ziyaret etti.

Nezaket amacıyla gerçekleştirilen ziyarette kentimizde yapılan Türkiye Halkoyunları Federasyonu Bandırma Temsilciliği seçimlerinde Bandırma’da faaliyet gösteren Halkoyunları ekiplerinin desteğini alarak bu göreve seçilen Enes Levent Kurt ve Federasyonun İl Temsilcisi Rafet Topalak yapılan çalışmalar hakkından Başkan Mirza ile görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette ayrıca Federasyon tarafından yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Bandırma’yı temsil edecek olan Bandırma Belediyesi Halkoyunları Topluluğunun hazır çalışmaları hakkında Başkan Mirza’ya bilgi verildi.

Ziyaret ile açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza, öncelikle Federasyonun Bandırma İlçe Temsilciğine seçilen Bandırma Belediyesi Halkoyunları Eğitmenlerinden Enes Levent Kurt’a yeni görevinde başarılar diledi. Ardından Bandırma Belediyesi olarak kültür ve sanat çalışmalarından sportif ve sosyal alanlarda yapılan birçok faaliyete destek verdiklerini belirten Mirza, özellikle halkoyunları çalışmalarına önemli katkı sunduklarını söyledi.

Mirza; “Göreve geldiğimiz günden bu yana kentimizde kültür, sanat, sportif veya sosyal alanlarda çalışmalar üreten ve faaliyet gösteren çok sayıda kulüp ve şahıslara destek sağladık. Bu alanların başında halkoyunları ekipleri geliyor. Gençlerimizin sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunmasına katkı sunmak amacıyla hizmete aldığımız Bandırma Belediyesi Halkoyunları topluluğumuz da kentimizdeki diğer ekipler gibi başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında kentimizi temsil edecek olan ekibimize de şimdiden başarılar diliyorum” dedi. 


Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2016
< Bir Önceki Bir Sonraki >