Sahil Yenice Mahallesi Düğün Salonu Ve Gençlik Merkezi Açılışı Yapıldı

Sahil Yenice Mahallesi Düğün Salonu Ve Gençlik Merkezi Açılışı Yapıldı

SAHİL YENİCE MAHALLESİ DÜĞÜN SALONU VE GENÇLİK MERKEZİ AÇILIŞI YAPILDI

 

Bandırma Belediyesi tarafından Sahil Yenice Mahallesinde yapılan Düğün Salonu ve Gençlik Merkezi bugün gerçekleştirilen törenle açıldı.

 

Açılışa Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, eski dönem Milletvekili Namık Havutça, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

 

Sahil Yenice Mahalle Muhtarı Nuri Varlık, Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya ve emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Sahil Yenice köyü 1942 yılında Selanik’ten gelenler tarafından kuruldu. Uzun yıllar mahallemizde hayvancılık ve tarım yapıldı. 1983 yılında ise Sahil Yenice Mahallesi fidancılık ile tanıştı. O günden sonrada köyümüz göç vermeden nüfusunu arttırmayı başardı. Büyükşehir yasası ile mahalle statüsüne geçen köyümüzün ihtiyacı olan düğün salonumuzu bugün açıyoruz. Bizi kırmayarak her isteğimize cevap veren Belediye Başkanımız Dursun Mirza’ya teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sahil Yenice mahallesinin Bandırmamızın en önemli mahallerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Mirza: “Bugün benim için çok mutlu bir gün. Ben Sahil Yeniceyi ve çalışkan insanlarını çok seviyorum. Sahil Yenice Mahallesi sakinlerimiz yetiştirdikleri ceviz fidanlarını 16 ülkeye satarak Bandırmamızın adının dünyada duyurulmasında önemli bir rol oynuyor. Bandırma Belediyesi olarak Sahil Yenice mahallemizde 8 ay önce temelini attığımız Düğün Salonu ve Gençlik Merkezimizin bugün açılışını yapıyoruz. Böylesine değerli bir projenin siz değerli hemşerilerimiz huzurunda açılışını yapmaktan gurur duyuyorum. Projemizin maliyeti 1 milyon TL ama bizim toplamda Sahil Yeniceye yaptığımı yatırım 2,5 milyon TL’yi geçti. Toplamda da tüm kırsal mahallelere yaptığımız yatırımın değeri de 35 milyon TL’yi geçmiş durumda. Bandırma Belediyesi olarak 5 yılda 265 bin ton asfalt döküp 1 milyon metre2 parke döşeyerek Bandırma genelinde rekora imza attık. Ben açılışa katılan Sahil Yenice Mahallesi sakinlerine, Bandırmadan katılan vatandaşlarımıza, Belediye Meclis üyelerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Sahil Yenice Mahallesi Düğün Salonu ve Gençlik Merkezi kentimize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

 Eklenme Tarihi: 21 Mart 2019
< Bir Önceki Bir Sonraki >