Otopark Zamları Bandırma Belediyesi’Nin Değil, Büyükşehir’İn Tarifesidir.

Otopark Zamları Bandırma Belediyesi’Nin Değil, Büyükşehir’İn Tarifesidir.

OTOPARK ZAMLARI BANDIRMA BELEDİYESİ’NİN DEĞİL, BÜYÜKŞEHİR’İN TARİFESİDİR.

Kentimizin ana caddelerinde trafik ve park yoğunluğunun düzenlemesi amacıyla Bandırma Belediyesi tarafından Eylül 2012 yılında hizmete alınan Parkmetre uygulamasında 2015 yılı ile tarifede yapılan değişiklikler Bandırma Belediyesi tarafından yapılmamış. Tarife değişikliği ile ilgili herhangi bir karar ise Belediye Meclisimizce de alınmamıştır.

Firmanın uyguladığı yeni tarife, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılı için belirlediği tarifedir. Kamuoyunun da çok yakından bildiği gibi 30 Mart Yerel seçimleriyle birlikte yürürlüğe giren Büyükşehir yasası, Kentimizin ana caddelerinin hizmet ve yetki sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu belirtmektedir. Bu ana caddelerin Bandırma Belediyesi’ne devrini belirten ilgili bir Büyükşehir meclis kararı da yoktur. Bu nedenle UCS Park Firması, Bandırma Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokolün 30 Eylül 2014 tarihinden itibaren sona ermesiyle Bandırma Belediyesi’ne park işlemleri ile ilgili hiçbir ödeme yapmamıştır. 

Ayrıca firmanın yeni tarifesi haberde konu edilen firma ile Belediyemiz arasındaki sözleşme esaslarına göre uygun değildir.  Bu açıklamalarda açıkça görülüyor ki, firmanın aldığı kanunsuz karar ve Büyükşehir’in 2015 Yılı tarifesini Bandırma Belediyesi tarafından Bandırma Halkına dayatıldığı algısı yaratma çabasıdır. 


Eklenme Tarihi: 09 Ocak 2015
< Bir Önceki Bir Sonraki >