O; Fikirleri, Devrimleri, Kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyeti İle Sonsuza Dek Yaşayacak

O; Fikirleri, Devrimleri, Kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyeti İle Sonsuza Dek Yaşayacak

Milletimizi yok oluştan kurtuluşa taşıyan, “kimsesizlerin kimi, sessizlerin sesi” olsun diye Cumhuriyetimizi kuran, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 82. yıl dönümündeyiz.

Devrimleriyle ufkumuzu aydınlatan, mazlum milletlere ilham kaynağı olan Atatürk, milletimizin kalbinde asla değişmeyecek ve vazgeçilmeyecek bir yer edinmiştir. Son yıllarda ülkemiz ve dünyada yaşanan her acı olay, O’nu daha iyi anlamamızı, daha çok sevmemizi sağlamıştır.

Karanlık ve umutsuzluğa terkedilen bu topraklarda, tarihten silinmek istenen Türk Milletinin hürriyet ışığı olan Atatürk’ün, destanları kıskandıran Kurtuluş Savaşımızın sonunda kurduğu; laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayaktadır. Fikirlerinden aldığımız cesaretle eserlerini daima koruyacağız.

Büyük Önderimiz fiziki olarak aramızdan ayrılmış olabilir. Ancak O’nun fikirleri, devrimleri, kurduğu demokratik, lâik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ile sonsuza kadar yaşayacaktır. 

Mücadelesi ve devrimleriyle yolumuzu aydınlatan ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü rahmet, minnet, saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun.

Av.Tolga TOSUN / Belediye Başkanı

 

 

 

 


Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2020
< Bir Önceki Bir Sonraki >