Kar Korsanları Filminin Galası Bandırma'dan Hareket Etti.

Kar Korsanları Filminin Galası Bandırma'dan Hareket Etti.

KAR KORSANLARI FİLMİNİN GALASI BANDIRMA'DAN HAREKET ETTİ.

Bandırma Belediyesi ve Bandırma Sinema Kulübü ile birlikte düzenlenen Faruk Hacıhafızoğlu'nun ilk uzun metrajlı filmi “Kar Korsanları” Bandırmalı sinemaseverler ile buluştu.

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleştirilen galaya ünlü yönetmen Tunç Başaran, Balıkesir Sinema Amatörleri Derneği Başkanı ve belgesel film yönetmeni Mesude Eğilmez,  Görüntü Yönetmeni Ramazan Aydın ile çok sayıda Bandırmalı sinemaseverler katıldı.

1980 darbesi sonrasında Kars'ta yaşanan bir hikayeyi ele alan filmde yöre halkından amatör oyuncuların başarılı performansı dikkat çekiyor. Faruk Hacıhafızoğlu'nun senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başlıca rollerinde Taha Tegin ÖZDEMİR, Yakup Özgür KURTAAL, Ömer ULUÇ ve İlker SIR gibi isimler yer alıyor.

“Kar Korsanları”; 65. Berlin Film Festivali’nde Okul Ödülü, 33. İran Fecr Film Festivali’nde en iyi yönetmen, Hollanda Rotterdam Kırmızı Lale Türk Filmleri Festivalinde, 6.Malatya Altın Kayısı Film Festivalinde ve 1. Edirne Film Festivalinde en iyi film, 22.Altın Koza Film Festivalinde Yılmaz Güney ödülü ve en iyi görüntü yönetmeni ödüllerini aldı.

Gecede Bandırma Sinema Kulübü adına konuşan Erhan Gülşar, Bağımsız Sinema örneklerini Bandırma’daki sanatseverlerle buluşturma hedefleri olduğunu 'Kar Korsanları'nın Anadolu galasının Bandırmadan hareket ettiğini belirterek etkinliklerine hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

 Film gösteriminin ardından seyircilerin sorularını yanıtlayan Yönetmen Faruk Hacıhafızoğlu’na Bandırma Belediyesi adına Nüvit Erten ve yönetmen Tunç Başaran tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 


Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2015
< Bir Önceki Bir Sonraki >