Kabotaj Bayramı’Nın 92. Yıl Dönümü Kutlandı

Kabotaj Bayramı’Nın 92. Yıl Dönümü Kutlandı

KABOTAJ BAYRAMI’NIN 92. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

 

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla Bandırma'da bir dizi tören düzenlendi. Atatürk heykeline çelenk konulmasıyla başlayan törenin ardından Denize açılan protokol üyeleri görevi başında şehit düşen aziz deniz şehitlerimizin anısına denize çelenk bıraktı.

 

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı ile ilgili mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 92. Yıldönümü kutlama etkinliklerine katıldık. Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından denize açılarak Deniz şehitlerimiz adına denize çelenk bıraktık.

 

Ulu Önderimiz Atatürk 1926 yılında 815 sayılı Kabotaj konunu ile kendi sahillerimizde ve kendi limanlarım arasında mevcut bütün işleri sadece Türk Bayrağı taşıyan gemilerin yapmasını sağlamıştır.

 

Türk Deniz sularında ticaret, deniz araçlarında kaptanlık, başmühendislik ve benzeri işleri yapma hakkının yalnızca Türk vatandaşlarına ait olmasını sağlamış ve bu büyük günü Denizcilik ve Kabotaj Bayramı olarak ülkemize armağan etmiştir.

 

Bu önemli günde başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, deniz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm halkımızın ve denizcilerimizin Denizcilik ve Kabotaj Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.Eklenme Tarihi: 01 Temmuz 2018
< Bir Önceki Bir Sonraki >