Göçlerin Gölü Belgeseli’ Nin Çekimleri Tamamlandı.

Göçlerin Gölü Belgeseli’ Nin Çekimleri Tamamlandı.

Göçlerin Gölü Belgeseli’ nin çekimleri tamamlandı.

Bandırma Belediyesi’nin ana sponsoru olduğu “Göçlerin Gölü” adlı belgesel filmin çekimleri tamamlandı. Çekimlerinin yaklaşık 4 ay sürdüğü belgeselin kurgu sürecinin ardından Bandırma Kuşcenneti’nin ve Manyas Gölünün tarihsel önemini ele alan önemli bir belgesel film ortaya çıkmış olacak.

Kentimizde kültür ve sanat çalışmalarına büyük katkı sunan Bandırma Belediyesi, son olarak bölgemizin eşsiz doğa güzelliklerinden olan Kuşcenneti ve onun çevresinde yer alan köylerimizin tarihsel geçmişinin ele alındığı “Göçlerin Gölü” adlı Belgesel filminin ana sponsoru oldu.

Yönetmenliğini Gökhan Kasapoğlu’nun yaptığı belgeselin Görüntü Yönetmenliğini Kurtuluş Yılmaz, Senarist ve Metin yazarlığını da Kaan Bingül gerçekleştirdi.

Göçlerin Gölü Belgeseli, dünyada ve ülkemizde kuşların göçüyle adını duyuran Manyas Kuş Gölünü faklı bir özelliğiyle ele alırken bu kez gölün çevresindeki köylerin son 200 yıllık tarihsel geçmişini beyaz perdeye taşıyor. Çekimlerin Manyas Kocagöl, Bandırma Gölkaya, Bereketli, Yeni Sığırcı, Kuşcenneti ve Ergili köylerinde gerçekleştirilirken Belgeselin aynı zamanda Manyas Gölünün Kültürel Ekolojisi üzerine yapılan ilk Belgesel olma özelliği taşıyor. Belgeselde bu köylerde yaşayan Hristiyan Don Kazaklarından 93 Muhacirlerine Kafkas Göçmenlerinden mübadillere kadar çok sayıda vatandaşımızın tarihsel geçmişleri işleniyor.

Projenin danışmanlığını ünlü Altın Portakal ve Altın Koza ödüllü Yönetmen Tunç Başaran’ın yaptığı belgeselde yine ünlü sinema oyuncusu Ahmet Mekin’de konuk oyuncu olarak yer alıyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2016
< Bir Önceki Bir Sonraki >