Festivalin İlk Söyleşisinde Ahmet Şık Bandırmalılarla Buluştu.

Festivalin İlk Söyleşisinde Ahmet Şık Bandırmalılarla Buluştu.

FESTİVALİN İLK SÖYLEŞİSİNDE AHMET ŞIK BANDIRMALILARLA BULUŞTU.

Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl 26.sı düzenlenen Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalin ilk gününde Gazeteci-Yazar Ahmet Şık, saat 15.00’da Şehir Kulübünde düzenlenen söyleşi ve imza günüyle Bandırmalılarla bir araya geldi. Ahmet Şık yer aldığı söyleşide “Paralel yürüdük biz bu yollarda” adlı son kitabının tanımının yanı sıra ülkemizin içinde bulunduğu siyasi gerilimleri, Ergenekon Davasında yaşadığı zorlu süreci, bu süreçlerin öncesini ve sonrası geniş bir şekilde kaleme aldığı yayınları söyleşiye katılım gösteren izleyicilerle paylaştı.

Yaklaşık 2 saat süren ve vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği söyleşinin son bölümünde Belediye Başkanı Dursun Mirza, Gazeteci Yazar Ahmet Şık’a bu yıl 26.sı düzenlenen festival kapsamında yer almasından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Mirza söyleşi ile ilgili yaptığı konuşmada, Yazar Şık’ın araştırmacı kimliği ile toplumun doğruları ve gerçekleri öğrenmesi adına mesleğini cesurca icra ederken yaşadığı hukuksuzluklara dikkat çekerek bu sürecin yakın zamanda sona ereceğine inandığını söyledi. Söyleşinin ardından Gazeteci-Yazar Ahmet Şık, hayranlarına kitaplarını imzaladı.  

 

 

 

 

 

 

 


Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2015
< Bir Önceki Bir Sonraki >