Ferhan Şensoy "ferhangi Şeyler" Oyunu 1998. Kez  Bandırma'da Perde Açıyor

Ferhan Şensoy "ferhangi Şeyler" Oyunu 1998. Kez Bandırma'da Perde Açıyor

 

FERHAN ŞENSOY "FERHANGİ ŞEYLER" OYUNU 1998. KEZ  BANDIRMA'DA PERDE AÇIYOR

Ünlü tiyatrocu Ferhan ŞENSOY’un “Ferhangi Şeyler” adlı oyunu Barış Manço Kültür Merkezi’nde Bandırmalı sanatseverlerle buluştu.

Gündelik olayların, Ferhanca bir mizah penceresinden değerlendirildiği “Ferhangi Şeyler”de; görmesek de kendilerini hissettiren, hepimizin hayatının içinde olan, mizah dolu sosyal çevremizden karakterler var. Popüler kültür için müzik yapmaya çalışan müzisyen ve telefonda yanlış numara çevirip numarayı teyit edenler… Güncel, sıradan olaylara, mahalle ilişkilerine, yakın geçmişten günümüz politikacılarına, iktidara, din algısına ve THY personeline kadar ince eleştiriler yapıyor. Yer yer ince sitemler, yer yer sert eleştiriler getiriyor ve seyirci ile ara sıra diyalog kuruyor. Bugünün gazetelerini okuduğu gazete bölümünde güncel olayları değerlendiriyor. Sazla çalıp söylediği şarkılar, türküler yer yer tebessüm ettiriyor, yer yer çok düşündürüyor. Aşık Mahzuni’ye yaktığı türkü tüm salonu hüzne bırakıtı...

Gecenin sonunda Bandırma Belediyesi adına Belediye Başkan Vekili Erhan Elmastaş tarafından usta oyuncu Ferhan Şensoy'a çiçek ve plaket takdim edildi.

 

 


Eklenme Tarihi: 21 Aralık 2015
< Bir Önceki Bir Sonraki >