Belediye Başkanı Dursun Mirza’Nın“18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitler Günü” Mesajı…

Belediye Başkanı Dursun Mirza’Nın“18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitler Günü” Mesajı…

BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA’NIN“18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ve ŞEHİTLER GÜNÜ” MESAJI…

Dünya durdukça gelecek kuşaklara anlatılacak inanılmaz bir destandır ÇANAKKALE… Küçücük bir kara parçasında, koca dünyanın tarihinin yeniden yazıldığı yeni bir başlangıçtır. 1 metrekareye 6.000 merminin düştüğü, 250 bin şehidimizin kanlarıyla savunulan ama terk edilmeyen vatan toprağıdır.Bu büyük zaferin 100. yıl dönümünü kutluyoruz. Gururluyuz, onurluyuz.

Çanakkale'de, yurdun farklı bölgelerinden gelen kahramanlar ortak bir ülküyle hareket etmişler, atalarımızın emaneti kutsal topraklar uğruna seve seve şehit olmuşlar, ama Çanakkale’de düşmana geçit vermemişlerdir.

Çanakkale Savaşları aynı zamanda Ulusumuza bir kurtarıcı kazandırmıştır. Çanakkale Cephesi'ndeki üstün başarılarıyla herkesin sevgi, saygı ve övgüsünü kazanan Mustafa Kemal, böylelikle büyük bir komutan ve önder olarak yakın gelecekte Türk ve dünya tarihinde oynayacağı rolün işaretlerini vermiştir.

Mustafa Kemal'in Çanakkale'deki başarılarını gören Türk Ulusu, Kurtuluş Savaşı sırasında O'nun çevresinde birleşmiş, yurdunu, bağımsızlığını, birlik ve bütünlüğünü korumak için verdiği savaşımla, yeni bir destan daha yazmıştır.

Atatürk'e inanmanın ve güvenmenin Ulusumuz için en büyük ödülü, bağımsız yurt toprakları üzerinde kurulan laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti olmuştur.

Atalarımızın, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel yurdumuzu ve Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak temel sorumluluğumuzdur.

Bugün Çanakkale, barışın önemini ve değerini tüm insanlığa öğreten, farklı uluslardan insanların birlikte yattığı bir beldedir. Çanakkale Savaşlarının sonuçları, insanlığın geçmişteki hatalardan ders çıkarması gerektiğini çarpıcı biçimde anlatmaktadır.

Dileğimiz, savaşlara son verilmesi, tüm ulusların huzur ve sevgi içinde bir arada yaşayacakları barış dolu bir dünyanın temellerinin atılmasıdır.

18 Mart Şehitler Günü’nde, Yüce Atatürk ve silah arkadaşlarını, Ulusumuz için ölümü göze alan kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, yurttaşlarımıza esenlikler diliyorum.

Dursun MİRZA                                                                                                                Belediye Başkanı


Eklenme Tarihi: 17 Mart 2015
< Bir Önceki Bir Sonraki >