Başkan Tolga Tosun’Dan 2022 Kalder Ödül Teşekkürü

Başkan Tolga Tosun’Dan 2022 Kalder Ödül Teşekkürü

BAŞKAN TOLGA TOSUN’DAN 2022 KalDer ÖDÜL TEŞEKKÜRÜ

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un seçildikten hemen sonra yaptığı çalışmalardan biri de Bandırma Belediyesi’nin kurumsal ve mali yapısını güçlendirme çalışmaları oldu. Bu amaçla KalDer ile 2020’de imzalanan protokol, ilk meyvesini verdi. Başkanın oldukça önem verdiği EFQM modeli yapılanma, daire müdürleri ve proje ekibinin de titiz çalışmaları sonunda; Türkiye Kalite Derneği 2022 Başarı Ödülü Bandırma Belediyesi’nin oldu.

26 Mayıs Perşembe günü Bursa Almira Otel’de düzenlenen törene, Başkan Tolga Tosun Van CHP’li Belediyeler Çalıştayı’nda olması nedeniyle katılamamış, Bandırma Belediyesi’ni temsilen geceye Bandırma Belediyesi Proje Ekibi ile katılan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay ödülü almıştı.

Haftanın ilk günü Bandırma Belediyesi Meclis Salonunda, Belediye Başkan Yardımcıları, daire müdürleri ve proje ekibinin de katıldığı toplantıda Başkan Tolga Tosun, tüm ekibe teşekkür ederek şunları söyledi: “Bandırma Belediyesi’nin bugüne kadar başkan odaklı çalışmaları vardı. Bütçeden stratejik araştırmalara, faaliyet raporundan proje çalışmalarına genel anlamda her şey başkan odaklıydı. Veri ve belge aktarımı yapılan sistem bile artık demode olmuştu. Hedefimiz Bandırma Belediyesinin kurumsal yapısını güçlendirmek, planlı ve sürdürülebilir tasarruf hamlesiyle kurumun mali yapısını hedeflenen yüksek seviyeye taşımak, çalışanları yüksek motivasyonla daha üretken hale getirmek, envanterdeki araçları en doğru şekilde kullanmak, şehir paydaşları ile birlikte ortak akılla karar vermek ve yapılan ilerici hizmetlerle Bandırma’da ortak yaşam kültürünü güçlendirmek, şeffaf ve hesap verilebilir olmak. Bu amaçla 2020 Eylül ayında imzaladığımız KalDer protokolündeki EFQM modelinin, hemen hemen tüm şartlarını yerine getirmiş olmamızda siz daire müdürlerim ve proje ekibimizin büyük katkısı var. Benim gösterdiğim iradeye siz de hedef birliği yaptınız ve Belediyemiz için milat sayılabilecek bir dönem başladı. Gelinen aşamanın sonunda, Türkiye Kalite Derneği 2022 Başarı Ödülü’nü Bandırma Belediyesi’nin kazanmasında büyük emekleri olan siz değerli daire müdürlerime, titiz çalışmalarıyla proje ekibimize ve belediyemizde çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Daha büyük hedefler koyacak, her birini birlikte aşacağız” dedi.Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2022
< Bir Önceki Bir Sonraki >