Başkan Mirza’Dan “Beter”E Son Görev…

Başkan Mirza’Dan “Beter”E Son Görev…

BAŞKAN MİRZA’DAN “BETER”E SON GÖREV…

Belediye Başkanı Dursun Mirza, kentimizin sembol isimlerinden “Beter” lakaplı Metin Çokgezerler’in vefatının arından merhuma son görevlerini yerine getirmek için çalışmalar başlattı.

Başkan Mirza ilk olarak merhumun cenazesinin Gümüşhane’den Bandırma’ya getirilmesi için Sağlık İşleri Müdürlüğüne gerekli talimatları vererek cenaze aracını bu şehre yolladı. Mirza, Bandırma Belediyesi olarak merhuma son görevlerini yerine getireceklerini söyledi.

Başkan Mirza, konuyla ilgili şu açıklamalara yer verdi:

“08 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde bu acı haberi aldık. Bandırmasporun deplasmandaki Gümüşhane maçına taraftarlarla birlikte giden “Beter” lakaplı Metin Çokgezer kardeşimizin geçirdiği kalp krizi sonucu vefatını öğrendik. Bandırma’nın Belediye Başkanı olarak çok üzgünüm. Kardeşimizin vefatını duyduğumuzdan bu yana geçen süre zarfında gerekli ilgiyi göstererek ilk olarak cenaze aracımızı Gümüşhane’ye gönderdik. Merhumun cenazesini personelimiz Bandırma’ya getiriyor.  Orada Bandırmalı bir Emniyet Mensubu Murat Bey arkadaşımızla bağlantı kurduk. Sağolsun kendisi de yardımcı oldu. Bundan sonra merhumun cenazesinin Bandırma’ya gelmesiyle birlikte “Beter”e son görevimizi yerine getireceğiz. Programımız tam net olmamakla birlikte yarın öğle namazına yakın Çınarlı Mahalle Meydanında bir tören düzenlemeyi planlıyoruz. Doğup büyüdüğü mahallesinde son bir helallik alsın istiyoruz. Oradan da tüm sevenleri ve Bandırmaspor taraftarlarının elleri üstünde HaydarÇavuş Camiine getireceğiz. Burada Bandırma Belediyesi olarak bir lokma hayrı planlıyoruz. Yine mezarlıkta da bir hayrımız olacak. Böylece ona son görevimizi yerine getirmiş olacağız. Şahsına münasır, herkes tarafından çok sevilen ve kimseye zararı olmayan bir sima idi. Tüm Bandırma’nın ve sevenlerinin başı sağolsun” dedi.

Öte yandan Merhumun abisi ve amcaoğlu ve ardından da Bandırmaspor taraftarları Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya ziyarette bulunarak “Beter”in vefatının ardından yarın yapılacak olan cenaze-defin işlemleri hakkında bilgi aldı. 

 

 


Eklenme Tarihi: 09 Mart 2015
< Bir Önceki Bir Sonraki >