“Bandırma Ve Yakın Çevresi Tarihi” Kitap Tanıtımı…

“Bandırma Ve Yakın Çevresi Tarihi” Kitap Tanıtımı…

“BANDIRMA VE YAKIN ÇEVRESİ TARİHİ” KİTAP TANITIMI…

Bandırma Belediyesi Kültür yayınları kapsamında hazırlanan “Antik Çağdan Cumhuriyete Bandırma ve Yakın Çevresi Tarihi” adlı kitabın tanıtımı 6 Eylül Perşembe günü saat 17;30’da Belediye Nikah Salonu’nda yapılacak.

Belediye Başkanı Dursun MİRZA, Bandırma tarihinin tüm yönleriyle ele alındığı bu değerli çalışmanın kentimiz için son derece önemli bir kazanç olduğuna dikkat çekerek, ülkemizdeki farklı üniversitelerde görev yapan öğretim üyelerinin bilimsel araştırmalarına dayanan bilgilerin Bandırma ve bölgemiz ile ilgili pek çok gerçekleri ortaya çıkaracağını söyledi.

Dr. Töre SİVRİOĞLU editörlüğünde hazırlanan 616 sayfalık kitapta 41 adet makale yer alıyor. Güney Marmara’daki ilk yerleşimler, Daskyleion, Kyzikos, Bizans ve Osmanlı dönemi bilgileri, Zeytinliada, Haydarçavuş Vakfiyesi, Bandırma’daki nüfus hareketleri, Osmanlı döneminde Bandırma’daki okullar, Çerkez Ethem, Miralay Bekir Sami, Son Kurşun gibi farklı konularda hazırlanan araştırma yazıları, Bandırma ve çevresinin tarihi ile ilgili çok özel bilgileri gün yüzüne çıkaracak.

 


Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2018
< Bir Önceki Bir Sonraki >