Bandırma Belediyesi’Nden “Bandırma’Da Hentbol Hayat Bulsun Minik Eller Hentbolla Buluşsun” Projesi

Bandırma Belediyesi’Nden “Bandırma’Da Hentbol Hayat Bulsun Minik Eller Hentbolla Buluşsun” Projesi

 

 

Bandırma Belediyesi’nden “Bandırma’da Hentbol Hayat Bulsun Minik Eller Hentbolla Buluşsun” Projesi

Bandırma Şehit Bedir Karabıyık Okul Müdürü Vedat Üçkan, Hentbol Antrenörü Kemal Taşkın ve Tolga Pelin, Okul öğrencileri ve öğretmenleri Belediye Başkanı Dursun Mirza'ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Bandırma Şehit Bedir Karabıyık Ortaokulu Gençlik ve Spor Kulübü Küçük Kızlar Balıkesir İl Birinciliği ve Yıldız kızlar grubu Balıkesir İl birincisi olarak 9-12 Nisan da Edremit'te yapılacak grup maçlarında Balıkesir’ i temsil etmeye hak kazandılar.

Milli takım gelişim kampına daha önce 1 sporcu gönderen kulüp, 3 sporcusu içinde Milli takım gelişim kampına gönderme fırsatı doğduğunu belirten Antrenör Taşkın: 'Bu başarının mimarı Başkanımız Dursun Mirza'dır.' dedi.

Başkan Mirza, okulun ve öğrencinin elde ettiği başarılardan gurur duyduklarını dile getirerek Bandırma Belediyesi olarak yeni bir sportif projenin uygulamaya başlanacağını söyledi.

Proje kapsamına 8 okulun toplam 250 kız ve 250 erkek öğrenci olmak üzere toplam 500 öğrenciye hentbolun tanıtılması ve yaygınlaştırılması amaçladıklarını belirten Başkan Mirza: “Düzenlenecek spor faaliyetleri ile ekonomik sosyal ve ailevi gibi birçok imkanı olmayan gençlerimize sportif faaliyetlerde bulundurarak ortak bir amaç etrafında bir araya gelme ve birlikte mücadele etme şansı sağlayacağız. Ortak bir amaç etrafında bir araya gelen gençlerimiz, takım sporlarıyla işbirliği yapmayı öğrenecek ve grubun bir parçası olarak hareket etmeleri sağlanacaktır. Spor yapmak yalnızca bir bedensel uğraş değil, aynı zamanda sosyalleşme ve topluma uyma sürecidir. Gençlerimize ilçemizde yaygın olmayan hentbol sporuyla tanışma şansı bulacaklar ve aynı zamanda sportif yeteneklerinin de farkına varmalarını sağlayarak desteğimizi sürdüreceğiz” dedi. 

 

 

 

 

 


Eklenme Tarihi: 24 Mart 2015
< Bir Önceki Bir Sonraki >