19Mart 2019
Sahil Yenice Düğün Salonu Ve Gençlik Merkezi Açılışı Gerçekleşiyor
Bandırma Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “DÜĞÜN SALONU VE GENÇLİK MERKEZİ” Sahil Yenice Mahallemiz de düzenlenecek törenle 21 Mart Perşembe günü saat:14.00 de hizmete açılacaktır.
Devamını Oku
19Mart 2019
Bandırma Belediyesinden Renklerle Çanakkale Mahşeri Sergisi
Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yeni bir sergi daha sanatseverlerle buluştu.
Devamını Oku
18Mart 2019
Çanakkale Şehitleri Törenle Anıldı
18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Ve Şehitler günü sebebiyle Hava Şehitliğinde tören düzenlendi.
Devamını Oku
18Mart 2019
Protokol Şehit Aileleri Ve Gazilerle Kahvaltıda Buluştu
Belediye Başkanı Dursun Mirza, 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına şehit aileleri ve gaziler için Kaymakamlık tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı.
Devamını Oku
18Mart 2019
Atatürük Anıtı Coşkulu Katılım İle Açıldı
Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı 1919 yılının yüzüncü yılında Bandırma’da yeni bir Atatürk anıtının açılışı gerçekleşti.
Devamını Oku
15Mart 2019
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
Kurtuluş Savaşımız bir destan ise, Çanakkale Zaferimiz onun önsözüdür. Gözünü bu topraklara dikmiş, o günün en yüksek teknolojiye sahip silahlarıyla donanmış sömürgecilerin hevesleri, Türk Milletinin kahramanca savunduğu tabyalar ve siperlerde yok olup gitmiştir.
Devamını Oku
13Mart 2019
Kurtuluş Mücadelemize Işık Tutacak Atatürk Anıtı Açılıyor
Çağdaşlığın, Cumhuriyet'in ve Atatürk'ün Kenti Bandırma'ya çok yakışan Atatürk Anıtının açılış töreni 16 Mart 2019 Saat:14.00'te Adnan Menderes Meydanında düzenlenecek olan törenle açılacaktır. Açılışa tüm vatandaşlarımız davetlidir.
Devamını Oku
13Mart 2019
Renklerle Çanakkale Mahşeri Ebru Sergisi Sanatseverlerle Buluşuyor
Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yeni bir sergi daha sanatseverlerle buluşuyor.
Devamını Oku
08Mart 2019
Belediye Başkanı Dursun Mirza'nın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlama Mesajı
İnsanlık tarihinin başlangıcından bu yana kadınlar emeğin ve mücadelenin daima içinde.
Devamını Oku
08Mart 2019
Belediyeden Çok Önemli Bir Kültür Hizmeti
Çalışmaları uzun zamandır sürdürülen Bandırma’nın eski fotoğraflarının bir araya getirildiği kitap çalışması tamamlanarak birinci bölümün baskısı yapıldı. Halen ciltleme işlemi devam ediyor.
Devamını Oku
05Mart 2019
Deprem Sempozyumu Gerçekleşti
Bandırma Belediyesi, Kent Konseyi ve Jeoloji Mühendisleri Odasının ortaklaşa düzenlediği Bandırma Deprem Sempozyumuna gerçekleşti.
Devamını Oku
15Şubat 2019
“Binbir Gece Masalları” Tiyatro Oyunu Büyük Beğeni Topladı
Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında Eray Yasin Işık tarafından yazılan, yönetmenliğini Çiğdem Tunç’un gerçekleştirdiği “Binbir Gece Masalları” adlı tiyatro oyunu Barış Manço Kültür Merkezinde tiyatro severler ile buluştu.
Devamını Oku
07Şubat 2019
Yol Film Gösterimi Gerçekleştii
Bandırma Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında Bandırma Sinema Amatörleri derneği işbirliği ile “Yol Kenarı” film, söyleşi etkinliği Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Devamını Oku
18Ocak 2019
Işıltılı Haşereler Tiyatro Gösterimi Gerçekleşti
İnsanın tüketim krizine dair ironik bir kara komedi olan tiyatro oyunu Barış Manço Kültür ve Sanat Merkezinde tiyatro severlerin beğenisine sunuldu. İngiliz yazar Philip Ridley‘in kaleme aldığı, Türkçe’ye çevirisini H. Can Utku’nun yönetmenliğini Eyüp Emre Uçaray üstlediği oyunda Pın...
Devamını Oku
17Ocak 2019
Millet İttifakı Bandırma Vapuruyla Yola Çıktı
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, İyi Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna, Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya ziyaret gerçekleştirdiler.
Devamını Oku
15Ocak 2019
Belediye İşçilerine % 30 Zam
Bandırma Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Çalışanlarının maaşlarının 2018 yılı enflasyonun karşısında erimemesi Bandırma Belediyesi kadrolu işçilerinin günlük ücretlerine yüzde % 30 zam yaptı.
Devamını Oku
11Ocak 2019
Bu Yolun Bir Çıkışı Var
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Bandırma’da pek çok kurum tarafından yapılan kazıları ve Büyükşehir ile yaşanan alacak verecek sorunu hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.
Devamını Oku
11Ocak 2019
Başkan Mirza Gazetecilerle Bir Araya Geldi
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Bandırmalı yerel gazeteciler için yemek organizasyonu düzenledi.
Devamını Oku
10Ocak 2019
Belediye Başkanı Dursun Mirza’Nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Bir ülkenin özgürlük ve demokrasi anlayışını o ülkedeki basının ne derece bağımsız ve tarafsız olduğuna bakarak anlarsınız.
Devamını Oku
10Ocak 2019
Belediye Başkanı Dursun Mirza Bez Torba Dağıttı
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza naylon poşet kullanımının doğaya verdiği zararlara dikkat çekmek için Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam alanında vatandaşlara %100 çevre dostu bez torba dağıtımı gerçekleştirdi.
Devamını Oku