Festival Afişi Belirlendi

Festival Afişi Belirlendi

Bu yıl 26-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 27.Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’nin afişi, Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun danışmanlığında Türkiye çapında düzenlenen bir yarışmayla belirlendi.

18 Mart 2016 tarihinde başvuruları sona eren festival afiş tasarım yarışmasına 252 adet afiş gönderildi.

Prof Dr. Tevfik Fikret UÇAR, Yrd.Doç. Umut SÜDÜAK, Grafiker Volkan ÖLMEZ, Sanatçı Ekrem KAHRAMAN ve sanatçı Münip BAYRAKTAR’ın jüri üyesi olarak görev aldığı yarışmada birinciliği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi ERMAN YILMAZ’ın tasarımı kazandı.

Son derece başarılı çalışmaların yer aldığı yarışmada jüri ayrıca, şartnamede yer almamasına rağmen iki yarışmacıya da özendirme ödülü verilmesini kararlaştırdı.

Özendirme ödülleri Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümünü bitiren MURAT BEKTAŞ ve Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi ASLI GEYLAN’a verilecek.

Yarışma şartnamesine göre 1. Seçilen ERMAN YILMAZ,  5 bin TL para ödülünün sahibi oldu. Özendirme ödülü olarak da MURAT BEKTAŞ ve ASLI GEYLAN’a 500’er TL ödül verilecek.

Ayrıca Jüri tarafından seçilen 49 afiş, bu yılki festival programında sergilenecek. Bu afişlerin yer aldığı bir de katalog yayınlanacak.

Belediye Başkanı Dursun MİRZA, bir dünya mirası olan Kuşcenneti’nin daha da geliştirilmesi amacıyla düzenlenen festivalimizin daha geniş kitlelere ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl festival afişinin belirlenmesi için bir yarışma gerçekleştirildiğini söyledi. Başarılı geçen bu yarışmaya katılan tüm tasarımcılara teşekkür ettiğini dile getiren Başkan MİRZA, yarışmada birinciliği kazanan ERMAN YILMAZ ve özendirme ödülüne layık görülen Murat BEKTAŞ ile Aslı GEYLAN’ı da kutladı.

Festival Afiş Yarışması’nın ödül töreni 26 Mayıs 2016 tarihinde Bandırma’da yapılacak.

 

YARIŞMA BİRİNCİSİ -  ERMAN YILMAZ

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü

Tasarım için lütfen tıklayınız.

 

Özendirme ödülleri 

MURAT BEKTAŞ 

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü

Tasarım için lütfen tıklayınız.

 

ASLI GEYLAN

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi

Tasarım için lütfen tıklayınız.


 FESTİVAL KAPSAMINDA SERGİLENECEK DİĞER AFİŞLER İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2017
< Bir Önceki Bir Sonraki >