ANASAYFA

BANDIRMA BELEDİYESİ BU SENE DE EMITT’IN GÖZDESİ

Loading...

Pazar

açık

9℃

Pazartesi

açık

9℃

Salı

parçalı az bulutlu

11℃

Çarşamba

hafif yağmur

9℃

Perşembe

açık

9℃

HAVA DURUMU

9℃

BANDIRMA BELEDİYESİ BU SENE DE EMITT’IN GÖZDESİ
08 Şubat 2024 Perşembe

Bandırma Belediyesi, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun öncülüğünde bir kez daha bu yıl 27’ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda.

Bandırma, sanatın ve kültürün kenti olmasının yanında tarihi ve doğal güzellikleri ile de Güney Marmara’nın incisi nazarındadır. Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun döneminde ilk defa başlayan bu serüvenle Bandırma dördüncü defa Dünya’ya tanıtılıyor.

Bandırma, Kurtuluş Mücadele’sinin ilk adımında ve son kurşununda Cumhuriyet tarihine imzasını atmış bir kenttir. Bandırma Belediyesi’nin uluslararası platformlarda bulunması ve tanıtılması sayesinde kentin marka değeri arttırılıyor.

Stant alanı Bandırma’nın simgelerinden biri olan Tarihi İskele Binası üzerine kurgulandı. Kuş Cenneti Milli Parkı’nı simgeleyen Peluş büyük kuş figürleri ile hatıra fotoğrafı çekilen ziyaretçiler keyifli anlar yaşadı. Bandırma’nın birbirinden güzel lezzetleri de stant alanında fuar gezginlerine sunuldu.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun;

“Bandırma’yı sadece bir liman ve sanayii kenti olarak değerlendirmek bizim vizyonumuza uygun değil. Tarihimiz ve kültürümüz çok zengin. Kentimizi her alanda tanıtmaya devam edeceğiz. EMITT Fuarı bu anlamda çok önemli bizim Bandırmamızı bir marka şehrine dönüştürmek için çok çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

Konuşmalarının ardından değerlerin yüksek olduğu böyle önemli  fuarlar ile Bandırmayı dünyaya tanıttıklarını söyleyen ve diğer kurum ve firmalarla iletişimlerini güçlendirdiklerini ifade etti.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun Fuara katılan misafirlere, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Balıkesir İl Vali Yardımcısı Mustafa İlhan, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Topaloğlu, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aytekin Yılmaz, Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak, Başkan Yardımcısı, Belediye Meclis Üyeleri, basın kuruluşları ve kıymetli konuklarına teşekkürü ihmal etmedi.