Edincik Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanı Projesi

Geri Dön

Edincik Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanı Projesi Nedir?

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, halkın yararına hizmet edecek insan odaklı projelerinden bir yenisini daha hayata geçiriyor. Edincik Mahallesi’nin tarihi dokusuna uygun ve aynı zamanda da günümüz ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek tam donanımlı bir yaşam merkezi olarak tasarlanan proje, tamamlandığında 3.364 metrekarelik bir alanı kapsayacak. Bodrum katında 65 tezgahlı geniş bir pazar alanı olacak ve zemin katına ise çay ocakları, kafe ve dinlenme alanları ev sahipliği yapacak. Ayrıca kapalı pazar yerine entegre 10 adet peynir tezgâhı yerini alacak.

Tamamıyla insan odaklı olarak tasarlanan projenin içinde bebek bakım odası, şadırvan ve engelsiz tuvaletler gibi hayatı kolaylaştıracak donatılar bulunuyor. Tüm bu donatılarla beraber iki katlı olarak tasarlanan binanın içinde 15 adet dükkân, zabıta odası ve teraslar olacak.

Yürüme yolu üzerinde ise üstü kapalı olarak tasarlanan sergi ve butik alışveriş alanları yerini alacak.

Peyzaj düzenlemeleri ile oluşturulacak yeşil alanlar projeyi hem daha çevreci hem de daha estetik bir görünüme kavuşturacak.

Pazar yerinde halihazırda mevcut olarak bulunan ve 15 adet dükkândan oluşan betonarme yapı ise çatısından penceresine kadar tümüyle yenilenecek. Ayrıca projede bir adet su deposu ve enerji odası da olacak.