ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN BELEDİYE

Geri Dön

Bandırma, okulların yarıyıl tatiline girmesiyle beraber insan odaklı belediyeciliğin en güzel örneklerini yaşadı. Bandırma Belediyesi, yoğun ders temposundan çıkan çocukları birbirinden eğlenceli çok sayıda etkinlikle buluşturdu.

Bandırma’da yaşayan her kesimi, güler yüzlü sosyal belediyecilikle kucaklamaya devam eden Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, bu kez yüzlerce çocuğu bir araya getirdi. Bandırma Belediyesi, yarıyıl tatilinde hem çocukların yüzünü güldüren hem de bilişsel zekalarını geliştirmelerine katkı sağlayan eğitici ve öğretici çok sayıda etkinlik düzenledi.

Etkinlikler Tam Bir Hafta Sürdü

Bandırma Belediyesi, “Yarıyıl Çocuk Atölyeleri” ve “Yarıyıl Şenliği” adları altında tamam çocuklara yönelik ve ücretsiz iki farklı etkinlik dizisi gerçekleştirdi.

Etkinlikler “Yarıyıl Çocuk Atölyeleri” ile başladı. Çocuklar, profesyoneller eşliğinde dans, yoga, binicilik, drama, ritim ve boyama atölyelerinde bir araya geldiler. Her farklı atölye etkinliğine bir tam gün ayrıldı ve en yüksek sayıda katılımın sağlanabilmesi için aynı gün içinde çok sayıda seans düzenlendi. Ayrıca çocuklar her bir atölye etkinliğinde balonlar ve çeşitli ikramlarla karşılanırken dileyen her çocuğa rengarenk yüz boyamaları yapıldı.

Toplam dört seans olarak iki gün boyunca devam eden, “Yarıyıl Şenliği” ise çocuklar için her ayrıntısına kadar düşünülmüş harika bir karne hediyesi oldu. Çocuklar sihirbaz gösterisi, dans, doğaçlama masal anlatımı, “Sahneye Düşenler” çocuk gösterisi ve maskotlar eşliğinde eksiksiz bir eğlence deneyimi yaşadılar. Çocuklar, Yarıyıl Şenliği’nde de yüz boyamaları ve balonlarla gülümsediler, çeşitli ikramların tadını çıkardılar.