BANDIRMA BELEDİYESİ PATİLİ DOSTLARININ YANINDA

Geri Dön

Bandırma Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Veteriner Hizmetleri Birimi 2004 yılından bu yana 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Teknolojiye uyum sağlayan ve son derece donanımlı cihazları ile sokak hayvanları için hizmet veren geçici bakımevinde sahipsiz ve yaralı sokak hayvanları en iyi koşullarda tedavi edilmektedir.

Gelişen teknoloji dahilinde geçici bakımevine birçok yeni cihaz kazandırıldı. Yeni kazandırılan cihazlardan ultrason cihazı; sokak hayvanlarındaki iç hastalıkların teşhis edilmesinde ve olası bir gebelik durumunun kontrol edilmesini sağlamaktadır.  Elektro Koter Cihazı; yapılan ameliyatların ve aynı zamanda kısırlaştırma operasyonlarının daha hızlı daha az kanamalı ve daha az komplikasyonlu oluşmasını sağlamakta ve bu sayede ameliyat sürelerinin hızlanmasına katkıda bulunmaktadır.  İnfüzyon Pompaları; yatar hastaların serum tedavilerinin daha kontrollü ve pratik gerçekleşmesini sağlamaktadır. Yoğun bakım üniteleri ve tedavi sonrası bakım üniteleri ise tedavi edilen hayvanların her gün düzenli olarak antibiyotik tedavilerinin yapıldığı bölümlerden oluşmaktadır.

Kentimiz sınırları içerisinde yaşayan hayvanların sağlığını koruyarak, sahipsiz sokak hayvanlarının da bakım, muayene, tedavi, aşılama, kısırlaştırma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, sokaklarda yaşayamayacak durumda olanların sahiplendirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

2023 yılı içerisinde Bandırma Belediyesi Geçici Bakımevi’nde; 471 kısırlaştırma operasyonu yapılırken 517 ameliyat başarı ile gerçekleşti. 7.531 can dostumuzun genel tedavi ve aşı işlemleri de bu süre zarfı içerisinde tamamlandı. 

Bandırma Belediyesi patili dostlarımızın güvenli şekilde ihtiyaçlarını karşılamakta ve bakımlarını yapmaktadır.