İf2 Film Festivali

İF2 FİLM FESTİVALİ

!f ² Filmler Festivali Kentimizde İzlendi

!F ² FİLMLER FESTİVALİ KENTİMİZDE İZLENDİ

Bandırma Belediyesi, Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamın da kentimizde gerçekleştirilen film festivali kapsamında, hafta sonu gösterime giren filmlerle tamamlandı.

24-25 Şubat 2018 tarihlerinde Kentimizde gerçekleşen, !f ² İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında ilk olarak Cumartesi saat 13.00 da Ava filmi ile hemen ardından Dans Eden kızlar kısa filmi ile saat 16.00 da ise Yüzleşme filmi seyirciyle buluştu. Pazar günü ise saat 11.00 da Kötü Kız hemen ardından Belgesel tadındaki Jane filmi ile!f ² İstanbul Bağımsız Filmler Festivali son buldu.

Filmlerin sonunda İstanbul’a canlı bağlantı ile yönetmenlerle kısa bir söyleşi gerçekleştirildi.

 

JANE

1960 yılında, o güne kadar herhangi bir bilim eğitimi almamış, ancak Afrika’ya gitme rüyasıyla büyümüş olan 26 yaşındaki Jane bir araştırma için Tanzanya’ya gönderilir. Elli yıl boyunca Natonal Geographic arşivlerinde saklı kalmıs 100 saatlik görüntünün, Jane’le o gün ve bugün yapılan röportajların harmanlanmasıyla, zamanın bilim adamlarının şempanzeler hakkındaki teorilerini yerle bir eden, insanların doğal yaşama bakışını
kökünden değiştiren Jane’le yeniden tanışıyoruz.

KÖTÜ KIZ

8 yasındak S., doğayı ve hayvanları seven bir çocuktur. Hastanede olduğu süre boyunca köydeki dedesini, anneannesini ve geçirdiği güzel anıları hatırlar. Ancak, anılar karmasıklaşıp korkutucu bir boyuta dönüşür ve yavaş yavaş anlam kazanmaya başlar.